Üniversite Hastaneleri Birliği’nin XX. Toplantısı, 13 Nisan 2018 tarihinde, Afyon Kocatepe Üniversitesi ev sahipliğinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirilmiştir

Üniversite Hastaneleri Birliği’nin XX. Toplantısı, 13 Nisan 2018 tarihinde, Afyon Kocatepe Üniversitesi ev sahipliğinde Afyonkarahisar’da; Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat ACAR, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim BAĞLI, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip BİRİNCİ,  Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha KOÇAK TUFAN’ın katılımıyla 33 Üniversite’den 18 Rektör, 6 Rektör Yardımcısı, 5 Tıp Fakültesi Dekanı, 4 Dekan Yardımcısı, 13 Başhekim, 15 Başhekim Yardımcısı olmak üzere toplam 151 katılımcı ile gerçekleştirilmiştir.

Açılış Konuşmaları; Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü ve Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Toplantı Başkanı Prof. Dr. Mustafa SOLAK, Ankara Üniversitesi Rektörü ve Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erkan İBİŞ, Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Safa KAPICIOĞLU ve Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ tarafından yapılan Üniversite Hastaneleri Birliği 20. Toplantısı’nda; Kaynak Kullanımında Verimlilik ile Ortak Satınalma ve Sağlık Market konularında 2 Panel düzenlenmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Safa KAPICIOĞLU tarafından yönetilen Kaynak Kullanımında Verimlilik Paneli’nde; Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat ACAR, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim BAĞLI, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip BİRİNCİ  ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü ve Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muzaffer ŞEKER yeralmıştır.

Ortak Satınalma ve Sağlık Market Paneli ise Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha KOÇAK TUFAN tarafından yönetilmiş ve Erciyes Üniversitesi Rektörü ve  Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS) Başkanı Metin DEMİR ile Kamu İlaç Tedarikçileri Derneği (KİTDER) Başkanı Kadir KEÇELİOĞLU Panelist olarak bulunmuşlardır.

Toplantı; Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü ve Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Toplantı Başkanı Prof. Dr. Mustafa SOLAK, Ankara  Üniversitesi Rektörü ve Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erkan İBİŞ veYükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Safa KAPICIOĞLU’nun Genel Değerlendirmesi ile sona ermiştir.

Toplantı Programı

Açılış Konuşması

Kaynak Kullanımında Verimlilik Paneli Sunumları

ŞUAYİP BİRİNCİ

MUZAFFER ŞEKER

Ortak Satınalma ve Sağlık Market Paneli Sunumları

MUHAMMET GÜVEN

METİN DEMİR

Fotoğraflar