Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği 18. Toplantısı, ESKİŞEHİR, 26-27 Şubat 2016

Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği 18. Toplantısı Osmangazi Üniversitesi ev sahipliğinde, 26-27 Şubat 2016 tarihlerinde, Eskişehir’de gerçekleştirilmiştir

Açılışı; Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami ÜNLÜOĞLU, Ankara Üniversitesi Rektörü ve Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erkan İBİŞ, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan GÖNEN, Eskişehir Valisi Güngör Azim TUNA ile Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta SARAÇ tarafından yapılan ÜHBD 18. Toplantısı, Osmangazi Üniversitesi ev sahipliğinde, 26-27 Şubat 2016 tarihlerinde, Eskişehir’de gerçekleştirilmiştir.

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Sefa KAPICIOĞLU, YÖK Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sezer Şener KOMSUOĞLU ile Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin ÇELİK, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdür Yardımcısı Dr. Cemil GÜL, Kalkınma Bakanlığı Daire Başkanı Fatih TÜRKMEN, Sağlık Bakanlığı Daire Başkanı Dr. Abdullah ŞEKER, 8 Rektör, 8 Rektör Yardımcısı, 7 Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı, 9 Başhekim ile 13 Başhekim Yardımcısı’ndan oluşan Üniversite Hastaneleri yönetici ve öğretim üyelerinin izlediği toplantının ilk gününde; 350, ikinci gününde de 91 katılımcı bulunmuş ve Toplantı’da; İstanbul Üniversitesi geçmiş dönem Rektörü ve Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yunus SÖYLET’e, “Onursal Başkan” Berat ve Plaketi verilmiştir.

Toplantı programı, yapılan sunumlar ile fotoğraflar ekte sunulmaktadır.

26 ŞUBAT 2016

YÖK BAŞKANI KONUŞMA

PANEL 1

Fatih TÜRKMEN

Hüseyin ÇELİK

Cemil GÜL

Erkan İBİŞ

27 ŞUBAT 2016

         PANEL 2

Hilmi ÖZDEN

         PANEL 3

Bahattin GÜZEL

         PANEL 4

Abdullah ŞEKER

Başar SIRMAGÜL

         PANEL 5

Şaban ŞİMŞEK

Ethem GÜNEREN

Fotoğraflar