Salı, Temmuz 23, 2024
UHBD Toplantıları

ÜNİVERSİTE HASTANELERİ BİRLİĞİ DERNEĞİ 10. GENEL TOPLANTISI İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE 22 KASIM 2011 TARİHİNDE YAPILDI

Van’da gerçekleştirilmesi planlanan ÜHBD 10. Genel Toplantısı, yaşanan üzücü deprem felaketi nedeniyle; İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde, 22 Kasım 2011 tarihinde yapıldı.

İstanbul Üniversitesi Baltalimanı Sosyal Tesisleri’nde 22.11.2011 Salı günü saat 10.00’da gerçekleştirilen Toplantı’ya, 30 farklı Üniversite üst düzey yöneticileri ile öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıya; 8 Rektör, 5 Rektör Yardımcısı, 2 Rektör Başdanışmanı, 36 Tıp Fakültesi Dekanı/Dekan Yardımcısı ve Başhekimi olmak üzere toplam 72 öğretim üyesi iştirak etmiştir.

Toplantı, YÖK Üyesi, İstanbul Üniversitesi Rektörü ve ÜHBD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yunus Söylet’in açılış konuşması ile başlamıştır.

Prof. Dr. Yunus Söylet, Üniversite Hastaneleri’nin Sağlık Bakanlığı Hastaneleri ve Özel Hastaneler ile biribirlerine tıpatıp benzer özellikler taşımadıklarını belirterek, Üniversitelerin kurumsal kültürünün bozulmamasının önemini vurgulamış ve özellikle son ikibucuk yılda ÜHBD yoluyla, Üniversitesi Hastaneleri sorunları ve çözüm önerileri konusunda ciddi bir farkındalık ve ortak dil oluştuğunun altını çizmiştir.

İstanbul Üniversitesi Rektörü ve ÜHBD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yunus Söylet, Toplantı’nın ana amacının, gündem bağlayıcılığı olmaksızın, gelinen noktayı ve atılacak adımlara yönelik stratejilerin konuşulması olduğunu söyleyerek, sözü ÜHBD’nin yaptıkları ve yapamadıklarına yönelik bilgi sunmak üzere ÜHBD Genel Sekreteri Yard. Doç. Dr. Haluk Özsarı’ya vermiştir.

Toplantı’da ÜHBD Geri Ödeme Çalışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özmen SGK ile ilişkiler ve son dönemde yaşanan “Global Bütçe” sürecine ilişkin sunumunu katılımcılarla paylaşmış ve konu katılımcılarla paylaşılmıştır.

      Bir sonraki ÜHBD Toplantısı’nın 2012 yılı Ocak ayı içinde, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılması planlanmaktadır.

     Toplantı Programı, Katılımcı Listesi, Yapılan Sunumlar, Toplantı Raporu ile yeni kurulan Çalışma Kurulları ve fotoğraflar ekte sunulmaktadır

Üniversite Hastaneleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yunus SÖYLET’ in Sunumu

Üniversite Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yard. Doç. Dr. S. Haluk ÖZSARI’ nın Sunumu

Üniversite Hastaneleri Birliği Geri Ödeme Çalışma Kurulu BaşkanıProf.Dr.Mustafa ÖZMEN’in Sunumları