Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği 6. toplantısı, 26-27 Kasım 2010 tarihlerinde Eskişehir’de, Anadolu Üniversitesi’nde yapıldı

Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği 6. toplantısı, 26-27 Kasım 2010 tarihlerinde Eskişehir’de,  Anadolu Üniversitesi’nde yapıldı.

Saat 13.30’da başlayan toplantının açılış konuşmalarını Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın ve Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Başkanı, YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet yaptı. Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Başkanı Prof. Dr. Yunus Söylet konuşmasında Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği’nin Nisan 2009’dan Kasım 2010’a kadar geçen süreçte kat ettiği yolu anlattı. Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Başkanı Prof. Dr. Yunus Söylet konuşmasına şöyle devam etti:

“Dernek olarak, üniversite hastanelerinin sorunlarını değerlendirmeyi, bunların nedenlerini ortaya koyarak çözüm yolları üretmeyi, bilgi ve deneyimleri paylaşmayı, çağdaş sağlık hizmetiyle birlikte eğitim ve araştırma faaliyetlerini etkinleştirerek ortak hareket etmeyi amaçlıyoruz.

Sadece üniversite hastanelerinin sorunlarını değil, tıp eğitimini ve buna ilişkin sorunları da bu süreçte yoğun olarak gündeme alıyoruz. İlk toplantımızı geçen yılın nisan ayında yapmıştık. Bu 6’ıncı toplantımız. Toplantılarda ilgili tüm tarafları toplamayı ve sorunlarımızı ortak akılla çözmeyi amaçlıyoruz.”

İlk gün “Üniversite Hastaneleri’nde Performans Uygulaması” başlığı altında tek oturum gerçekleştirildi.

Toplantının ikinci günü, “Üniversite Hastaneleri’nde Döner Sermaye Uygulamaları”, “Üniversite Hastanelerinde Tıp Eğitimi Maliyeti”, “Üniversite Hastanelerinde Geri Ödeme Sorunları” başlıklı oturumlar yapıldı.

Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği 6. Toplantısı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın ve Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Başkanı, YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet’in değerlendirmeleri ve kapanış konuşmaları ile sona erdi.

Katılımcı Listesi

Toplantı Programı

Toplantı sırasında gerçekleştirilen sunumlar

  1. Prof. Dr. Yunus SÖYLET
  2. Prof. Dr. Davut AYDIN
  3. Prof. Dr. İlgin ÖZDEN
  4. Prof. Dr. Bülent TUNÇÖZGÜR
  5. Doç. Dr. M. Orhun ÇAMURDAN
  6. Prof. Dr. Mehtap TATAR
  7. Prof. Dr. Mustafa ÖZMEN
  8. E. KIZILKAYA

Fotoğraflar