Perşembe, Temmuz 25, 2024
Manşet

Üniversite Hastaneleri Birliği’nden Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Cengiz Yavilioğlu’na Teşekkür Ziyareti

Üniversite Hastaneleri Birliği (ÜHBD) Başkanı İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın ve birlik üyesi Üniversite Rektörlerinden oluşan heyet, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Cengiz Yavilioğlu’nu ziyaret etti. Görüşmede ÜHBD heyeti, üniversite hastanelerinin sorunlarına yönelik yapılan düzenlemelerden ötürü Dr. Yavilioğlu’na teşekkür etti.

Hazine ve Maliye Bakanlığında 11 Ocak 2023 tarihinde gerçekleşen ziyarete; Başkan ve İÜC Rektörü Prof. Dr. Aydın’ın yanı sıra Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Cahit Güran, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Hastaneler Genel Direktörü Dr. Yılmaz Keskindemirci katıldı. Görüşmede Hazine ve Maliye Bakanlığının desteğiyle hayata geçirilen ve kısa zaman içerisinde Üniversite Hastanelerinin mali süreçlerinin iyileştirilmesi ile sonuçlanan girişimler nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanlığınca yürütülen süreçler hususunda teşekkür edildi.

Süreç kapsamında; DMO ile imzalanan protokolle ilaç ve tıbbi sarf tedariğinin rahatlatılması, Bakanlık tarafından aktarılan bütçeyle vadesi geçmiş medikal firma borçlarının ödenmesi, Üniversitelere ek bütçe tanımlanması, kurumların yaptığı sabit ek ödemelerin özel bütçeye alınması gibi çalışmalar nedeniyle Bakan Yardımcısı Dr. Cengiz Yavilioğlu’na teşekkür edilerek iyileştirilmelerle ilgili temenniler iletildi.