Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na tebrik ziyaretinde bulundu

Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Başkanı Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ ile Yönetim Kurulu Üyeleri Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa KİBAR, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa SOLAK ve Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Genel Sekreteri Acıbadem Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Haluk ÖZSARI; 22 Eylül 2016 günü,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine atanan Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na tebrik ziyareti gerçekleştirdi.

Tebrik ve nezaket amaçlı olduğu ifade edilen Ziyaret’te, Sağlık Bakanlığı döneminde başlayan Üniversite Hastaneleri ile yapıcı dialog süreci için Sayın Bakan’a teşekkür edilmiş, Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nda aynı  dönemde hazırlıkları sonuçlanan 25 maddelik kamu Üniversite Hastanelerine yönelik müdahale planının tüm aşamalarıyla acilen uygulamaya konulmasına yönelik olarak mevcut desteğinin devamı arz edilmiştir.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Hükümet olarak vatandaşlarımıza Üniversite Hastanelerinin daha kaliteli ve daha etkili hizmet verebilmesi için kamu kaynaklarının tahsis ve kullanımı konusunda azami dikkat gösterdiklerini, Sağlık Bakanı olarak verdiği desteğin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak da süreceğini vurgulamıştır.