Üniversite Hastaneleri Birliği’nin 14. Toplantısının Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Oditoryumunda 8 – 9 Şubat 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Üniversite Hastaneleri Birliği’nin 14. Toplantısı”nın açılış töreni gerçekleştirildi.

Toplantıya; Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Ali Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Yadigar Gökalp İlhan, toplantı için Üniversitemize gelen çok sayıda öğretim elamanı ile çok sayıda il protokol üyesi ve akademik personel katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, insanların en iyi şekilde sağlık hizmeti alabilmesi gerektiğini belirtti. Bakan Dr. Müezzinoğlu, insanın sıkıntılarını, acılarını ve sağlıkla ilgili tereddütlerini karşılayan veya buna hizmet eden bir mesleğe sahip olduklarını kaydetti.

Bakan Dr. Müezzinoğlu, “Sağlıkta dönüşüm projesi ile vatandaşımızın sağlık hizmetlerinin oluşumunda geldiğimiz noktada sorunlar yüzde 80 oranında çözüldü.

Bu süreçte destek veren herkese teşekkür ediyorum. Geriye kalan kısmı da elimizden geldiği kadar çözmeye çalışacağız. Bugün Türkiye’de dünyaya örnek olacak bir sağlık hizmeti geliştirebildiysek bunun dinamosu uzmanlarımız, hekimlerimiz ve üniversitelerimizdir. Sağlık alanında tıp fakültelerimizin 2023 vizyonu sürecinde hedefe ulaşma anlamında önemli rol alacaklarına inanıyorum. Her meslek mutlaka kutsaldır ama hekimlik ayrıca kutsaldır. Katma değer üreten marka üretecek alanların en başında tıp sektörü gelmektedir” ifadesinde bulundu.

Kaynak : Deşifre Haber