Salı, Temmuz 23, 2024
DuyurularManşet

Kamu Kurumları ve Üniversite Hastaneleri Sorunları Buluşması

Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Üniversite Hastanelerinin sorunları ve çözüm önerilerini görüşmek üzere “Kamu Kurumları ve Üniversite Hastaneleri Sorunları Buluşması” gerçekleştirildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Devlet Malzeme Ofisi ile Trakya Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Balıkesir Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini bir araya getiren toplantıda, üniversite hastanelerinin durumu ve sorunların çözümüne ilişkin atılabilecek adımlar görüşüldü.

Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği Başkanı ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülsüm Özkan, Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı ve SGK Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Sıvacı, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürü Mücahit Özdemir ile rektör yardımcıları, üniversite hastaneleri başhekimleri, hastane müdürleri, daire başkanları ve yetkililer katıldı.